• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Third Day: Autumn

    ★★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Third Day

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★