Sort by

harrylstevens has logged 324 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Doctor Who Children in Need Special 2023

Doctor Who Children in Need Special 2023

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Gen V - Prime Premiere

Gen V - Prime Premiere

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: City of Death

Doctor Who: City of Death

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Like Movies

I Like Movies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Reckoning

The Reckoning

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry