Sort by

Harrison has logged 71 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ben and Me

Ben and Me

1953
×
★★½
Edit this entry  
04
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry