Sort by

harryblarr has logged 16 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry