Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Saw X

    ★★★

  • No One Will Save You

  • When Evil Lurks

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★½

  • Fast X

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Abang Adik

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • Kill Boksoon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Suzume

    ★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • Bros

    ★½

  • TÁR

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • One Piece Film Red

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Three Widows Against The World

  • A Short Story

    ★★★½

  • Incantation

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Morbius

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • The Call

    ★½

  • Puparia

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½