• Avatar: The Way of Water

    Avatar: The Way of Water

    ★★★½

    Nah bro why they have to call the white kid monkey boy 💀

  • Avatar

    Avatar

    ★★★½

    A disabled man betrays his race to have virtual hair sex with a giant blue cat. Some war stuff also happens.

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★½

    The ending was a breaking bad reference










    ⠀⠀⠀⠀⠀⢰⡿⠋⠁⠀⠀⠈⠉⠙⠻⣷⣄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    ⠀⠀⠀⠀⢀⣿⠇⠀⢀⣴⣶⡾⠿⠿⠿⢿⣿⣦⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    ⠀⠀⣀⣀⣸⡿⠀⠀⢸⣿⣇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠙⣷⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    ⠀⣾⡟⠛⣿⡇⠀⠀⢸⣿⣿⣷⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣿⠇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⠀⠀
    ⢀⣿⠀⢀⣿⡇⠀⠀⠀⠻⢿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⣿⡏⠀⠀⠀⠀⢴⣶⣶⣿⣿⣿⣆
    ⢸⣿⠀⢸⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠉⠁⠀⠀⠀⣿⡇⣀⣠⣴⣾⣮⣝⠿⠿⠿⣻⡟
    ⢸⣿⠀⠘⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣠⣶⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠁⠉⠀
    ⠸⣿⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⣠⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠟⠉⠀⠀⠀⠀
    ⠀⠻⣷⣶⣿⣇⠀⠀⠀⢠⣼⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣛⣛⣻⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    ⠀⠀⠀⠀⢸⣿⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    ⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣀⣀⣀⣼⡿⢿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⣿⣿⡿

  • Superbad

    Superbad

    ★★★★½

    Bill Hader and Micheal Cera are literally me

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

    wise mystical tree

  • American Psycho

    American Psycho

    ★★★★★

    This is a comedy

  • The Batman

    The Batman

    ★★★★★

    Rest in peace Kevin Conroy

  • Joker

    Joker

    ★★★★½

    "Knock knock"

    "Whos there"

    "Its me joker and I'm gonna say the n word"

    "Oh no, no you can't say that that's racist!"

    "Yeah that's racist Arthur, we don't make racist jokes on this show"

    "I'm sorry, it's just been a rough few weeks Murray! Every since I called those 3 wall street guys the n word"

    "Ok I'm waiting for the punchline"

    "There is no punchline it's not a joke"

    "Your serious aren't you, your telling me you called…

  • Fight Club

    Fight Club

    ★★★★★

    Brad Pitt turned me gay

  • The Super Mario Bros. Movie

    The Super Mario Bros. Movie

    Why does actually look kinda fire tho?

  • American History X

    American History X

    ★★★★★

    "Um actually this is nazi propaganda" 🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓

  • Taxi Driver

    Taxi Driver

    ★★★★★

    I love the fact that Martin Scorsese gave himself the role of the racist guy who wanted to shoot his wifes vagina with a 44 magnum pistol just so he could get himself a free n word pass. (Tarantino was clearly inspired by this movie)