Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Asteroid City

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • boygenius: the film

  • Scream VI

    ★★

  • Knock at the Cabin

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

  • Butcher's Crossing

    ★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

    ★★★★

  • Sam Morril: Same Time Tomorrow

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Dirtbag

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Actress

  • No Time to Die

    ★★★

  • Official Competition

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★