Sort by

Alex has logged 26 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Vortex

Vortex

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Babel

Babel

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Shadow Wolves

Shadow Wolves

2019
×
Read the review Edit this entry