Sort by
  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Saving Christmas Spirit

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Watcher

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • Beast

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • The Essex Serpent

    ★★★

  • Senior Year

  • Cool Blue Car

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • 365 Days: This Day

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

  • Piggy

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★★

  • Resurrection

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • A Unicorn for Christmas

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★