• Don't Look Up

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Audition

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

  • Alien: Specimen

    ★★★★

  • Alien: Ore

    ★★★★

  • Alien: Containment

    ★★★

  • Alien: Night Shift

    ★½

  • Alien: Harvest

    ★★★

  • Alien: Alone

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Polar

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Siren's Call

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mortal World

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★★

  • Christmas Inheritance

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½