Sort by

Harlequin has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crooked House

Crooked House

2017
×
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Marksman

The Marksman

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blended

Blended

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Dig

The Dig

2021
×
½
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry