Sort by

Erin!! has logged 54 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Collector

The Collector

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cujo

Cujo

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry