Haaniyah has logged 20 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Detroit

Detroit

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry