Sort by
  • Suzume

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • The Valet

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Dear to Me

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Georgia

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • David

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • Last and First Men

    ★★★½

  • 365 Days

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★