• Polar

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

  • House of Hummingbird

    ★★★½

  • Every Day a Good Day

    ★★★★

  • Killing

    ★★★★

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • The Nightingale

  • Shadow

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Nun

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Cam

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Blood of Wolves

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

  • Upgrade

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Grass

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Lords of Chaos

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Hanagatami

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • ZVP

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Microhabitat

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Outrage Coda

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Downsizing

  • Revenge

    ★★★

  • Hostiles

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water