HanTheCan has logged 54 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
One Hundred Steps

One Hundred Steps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
Edit this entry  
25
Miss Zombie

Miss Zombie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Drill

Drill

1983
×
Edit this entry  
24
Screw

Screw

1982
×
Edit this entry  
24
Box

Box

1982
×
Edit this entry  
24
Grim

Grim

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost

Ghost

1984
×
Edit this entry  
24
Thunder

Thunder

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
West Beirut

West Beirut

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ecstasy of the Angels

Ecstasy of the Angels

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Legend, or Was It?

A Legend, or Was It?

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sound of the Mountain

Sound of the Mountain

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spring Dreams

Spring Dreams

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sandakan No. 8

Sandakan No. 8

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Noisy Requiem

Noisy Requiem

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Go

Go

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Where Chimneys Are Seen

Where Chimneys Are Seen

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspect X

Suspect X

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ryuji

Ryuji

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Stole the Sun

The Man Who Stole the Sun

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pistol Opera

Pistol Opera

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
ZVP

ZVP

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Army/PFLP: Declaration of World War

Red Army/PFLP: Declaration of World War

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of the Revolution

Children of the Revolution

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
March Comes in Like a Lion

March Comes in Like a Lion

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Edit this entry  
05
Exiled

Exiled

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Miracle

Miracle

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★½
Edit this entry