• West Side Story

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Call

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Forgiven Children

    ★★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★½

  • Ainu Mosir

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • So Long, My Son

    ★★★★

  • The Odd Family: Zombie on Sale

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polar

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

  • Aquaman

  • Bird Box