Sort by

Poppy has logged 35 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pearl

Pearl

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★½
Edit this entry  
18
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Presto

Presto

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry