Sort by

angel has logged 82 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Karmageddon

Karmageddon

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Margin Call

Margin Call

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Means War

This Means War

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Priest

Priest

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doom

Doom

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Priest

Priest

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pandora

Pandora

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry