Sort by
  • The Making of: The Seventh Seal

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Clark

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Dirtbag

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Sheila’s

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Spin

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Red Dot

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • How to Be Behzinga

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

  • Hamilton

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Rhubarb

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★