Sort by

ashleigh <3 has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vigil

Vigil

2021
×
Edit this entry  
28
Apple Tree Yard

Apple Tree Yard

2017
×
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
28
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
03
True Grit

True Grit

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry