• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Found

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Vigil

  • The Kissing Booth 3

  • Drive My Car

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Aladdin

    ★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Nothing to Hide

    ★★

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Modest Heroes

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★