Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mega Hammerhead: Ultimate Predator

Mega Hammerhead: Ultimate Predator

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Playing with Sharks

Playing with Sharks

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Puff: Wonders of the Reef

Puff: Wonders of the Reef

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beginning & The Middle

The Beginning & The Middle

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Even If

Even If

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Budapest Heist

Budapest Heist

2020
×
½
Edit this entry  
04
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry