hanna has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry