• Fire Island

    ★★★★

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½