Sort by

hannah has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read prior review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Ice Wine Christmas

An Ice Wine Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Rock N' Roll Christmas

Rock N' Roll Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fargo

Fargo

1996
×
Read the review Edit this entry