Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★½

  • A Magical Christmas Village

  • A Merry Christmas Wish

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Women Talking

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

  • Marry Me

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • American Underdog

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

  • 8-Bit Christmas

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • An Ice Wine Christmas

  • tick, tick...BOOM!

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Pig

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • A Country Romance

    ½

  • A Week Away

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Fallout

  • Moxie

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Wonder Woman 1984

  • Too Close for Christmas

    ★½

  • Soul

  • Love, Guaranteed

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • The Weeknd: After Hours

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

  • The Call of the Wild

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Rock N' Roll Christmas

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • A Christmas Movie Christmas

  • Playing with Fire

    ½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★½

  • Tall Girl

    ½