• The House

    ★★★

  • The King's Daughter

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Passing

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★