Sort by

Jesse has logged 308 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hostage: Missing Celebrity

Hostage: Missing Celebrity

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape the Field

Escape the Field

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twister

Twister

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Comedy of Horrors: Volume 1

A Comedy of Horrors: Volume 1

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellhole

Hellhole

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Room 203

Room 203

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry