• A Man Escaped

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★½

  • The Godfather

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Ed Wood

    ★★★★★

  • Son of the Mask

    ★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • The Great Train Robbery

    ★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★