Sort by

HandsomeLad has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
20
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
G-Force

G-Force

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
12
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
Edit this entry  
10
Ladybirds' Christmas

Ladybirds' Christmas

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Jolly Fellows

Three Jolly Fellows

1984
×
Edit this entry  
09
Louis & Luca: The Big Cheese Race

Louis & Luca: The Big Cheese Race

2015
×
Edit this entry