• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Midnight Mass

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Aftermath

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½