Hampus Wersén has logged 191 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ronda Rousey Story: Through My Father's Eyes

The Ronda Rousey Story: Through My Father's Eyes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry