Sort by

Wesley has logged 36 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morgan

Morgan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry