Wesley has logged 39 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ahalya

Ahalya

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Maggie

Maggie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Renaissance

Renaissance

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gallows

The Gallows

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
Read the review Edit this entry  
04
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry