Sort by

Wesley has logged 50 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Commando

Commando

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Truth or Dare

Truth or Dare

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Lava

Lava

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tommy

Tommy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Open Season 3

Open Season 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shark Bait

Shark Bait

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost River

Lost River

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry