Wesley has logged 47 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doomsday Book

Doomsday Book

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
Edit this entry  
01
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Edit this entry