Sort by

hamfruitcake has logged 44 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pusher

Pusher

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Breach

Breach

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Pink House

Little Pink House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Comet

Comet

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Internship

The Internship

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry