Sort by

hamfruitcake has logged 369 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The First Time

The First Time

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Colour Room

The Colour Room

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry