Sort by

hamfruitcake has logged 36 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of Summer

End of Summer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Labor Pains

Labor Pains

2009
×
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inheritance

Inheritance

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two/One

Two/One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry