Sort by

hamfruitcake has logged 457 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penny Serenade

Penny Serenade

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carefree

Carefree

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curveball

Curveball

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry