Sort by

hamfruitcake has logged 27 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hitsville: The Making of Motown

Hitsville: The Making of Motown

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Mobile Homes

Mobile Homes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gambler

The Gambler

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★
Read the review Edit this entry