hamfruitcake has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry