Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inspector Ike

Inspector Ike

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Friend from the Park

My Friend from the Park

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wish

Wish

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
War Machine

War Machine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
In Search of a Midnight Kiss

In Search of a Midnight Kiss

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sick Girl

Sick Girl

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Death Island

Resident Evil: Death Island

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me Chihiro

Call Me Chihiro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thomas & Friends: Race for the Sodor Cup

Thomas & Friends: Race for the Sodor Cup

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Snows in Benidorm

It Snows in Benidorm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Matinee

Matinee

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Happiness for Beginners

Happiness for Beginners

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Things

True Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Foe

Foe

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry