Sort by

hamburgerhead has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Roujin Z

Roujin Z

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Edit this entry  
05
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Edit this entry  
30
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Cannon Fodder

Cannon Fodder

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Stink Bomb

Stink Bomb

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
After Life

After Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★
Edit this entry  
28
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Primer

Primer

2004
×
★★
Edit this entry  
04
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry