• The Super Mario Bros. Movie

    The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

    Honestly a fun watch but it could have used more Luigi and Bowser singing. Perhaps.... a Luigi/Bowser duet in the sequel?????

  • Shadow of a Doubt

    Shadow of a Doubt

    ★★★★

    I am gonna make this movie my whole personal for the next 6 months.

  • Down with Love

    Down with Love

    ★★★★

    Cinema

  • Sunset Boulevard

    Sunset Boulevard

    ★★★★

    So grateful for this movie because if it was never made we would not have the Andrew Lloyd Webber Memorial Pool.

  • Point Break

    Point Break

    ★★★

    Greatest surfing movie ever.

  • Gooby

    Gooby

    "This is no E.T." - My very correct mother

  • The Muppet Christmas Carol

    The Muppet Christmas Carol

    ★★★★

    That tender kiss on Gonzo's nose from Rizzo, that is the peak of cinema!!!!!

  • It's a Wonderful Life

    It's a Wonderful Life

    ★½

    Zuzu's, and I cannot stress this enough, petals. Anyway I hate this movie but only watched it because my mom loves it and I love my mom

  • How the Grinch Stole Christmas

    How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★★

    Martha May are you free on Friday

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★★

    Ed Norton my beloved. Benoit Blanc my beloved

  • Zoolander

    Zoolander

    ★★★★

    I kept doing Blue Steel at my boyfriend because of tik tok so I made him watch the movie

  • How to Eat Fried Worms

    How to Eat Fried Worms

    ★½

    I truly blocked so much of this out from when I watched it as a small child