Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Edit this entry  
20
Gooby

Gooby

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enough

Enough

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
Dream House

Dream House

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fracture

Fracture

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry