Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Mainstream

    ★★★½

  • Tenet

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Yesterday

  • Booksmart

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Mary Poppins Returns

  • Night Hunter

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Love, Simon

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • history of the entire world, i guess

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • Moana

  • Trolls

  • A Silent Voice

  • The Founder

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • The BFG

  • Zootopia

  • Kung Fu Panda 3

  • Star Wars: The Force Awakens

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

  • Hotel Transylvania 2

  • Paper Towns

  • Minions

  • Inside Out

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • Home

  • The Final Girls

    ★★★★