Sort by
  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Mike

    ★★★★½

  • Gutted

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Persuasion

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★★