Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Troll

    ★★½

  • Slumberland

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★

  • The Viewing

    ★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • Pickman's Model

    ★★

  • The Outside

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★½

  • Hellraiser

  • Jeepers Creepers: Reborn

  • The Menu

    ★★★½

  • The Chalk Line

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Kangaroo Conspiracy

    ★★★

  • Facing Down Under: A Backpackers Documentary

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Luck

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Alienoid

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • 1Up

    ★★½

  • Bullet Train

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Torn Hearts

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Shark Bait

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Deep Fear

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ½

  • Monstrous

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Home2Home

    ★★★★

  • Those Who Walk Away

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • Piggy

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • Gold

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • A House on the Bayou

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Shepherd

    ★★½

  • The Free Fall

    ★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • The School of the Magical Animals

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★

  • Verplant

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Runner

    ★★½

  • Calls

    ½

  • Biking Borders - eine etwas andere Reise

    ★★★★